Laser frakcyjny CO2

Laser CO2 (dwutlenko-węglowy) w trybie frakcjonującym z powodzeniem stosowany w leczeniu przebarwień skórnych i naskórkowo-skórnych. Urządzenie emituje energię w postaci mikrokolumn ze stałą energią. 

Posiadany przez nas laser NeoSkin współpracuje z urządzeniem skanującym równomiernie rozprowadzającym emitowane wiązki energii lasera po powierzchni skóry. Dzięki temu uzyskujemy głębszą penetrację energii z maksymalnym skróceniem czasu gojenia. Pacjent wraca w ciągu kilku dni do swoich codziennych zajęć. 

Przed zabiegiem pacjent jest znieczulany kremem znieczulającym specjalnie sprowadzanym do tego typu zabiegów. Po ok ½ godz rozpoczyna się zabieg a operator miejsce w miejsce „stempluje” skórę światłem lasera przechodzącym przez skaner. Odparowanie naskórka wraz z melanocytami odpowiedzialnymi za przebarwienia powoduje całkowite rozjaśnienie skóry w miejscu po zabiegu.

Ubocznym skutkiem zabiegu jest zaczerwienienie a czasem punkcikowate krwawienie, które bardzo szybko ustępuje. Aplikacja osocza bogatopłytkowego zaraz po zabiegu dodatkowo skraca okres gojenia oraz wpływa dodatkowo rewitalizująco na skórę (wnikanie osocza przez wytworzone mikrokolumny).


Pacjent może natychmiast wrócić do domu. Otrzymuje zalecenia pozabiegowe.

Dlaczego warto:
  • usuwanie szpecących i niechcianych przebarwień skóry twarzy i ciała
Przeciwskazania
  • świeża opalenizna
  • niektóre leki zażywane przez pacjenta
  • planowane wyjazdy w tropiki w ciągu najbliższych 3 tygodni

Pytania i odpowiedzi

Najczęściej przeprowadza się minimum 3 zabiegi w odstępach od 4 do 6 tygodni. Jednak poprawa stanu skóry zauważalna jest już po pierwszym zabiegu. Ze względu na możliwość wystąpienia bólu stosuje się krem znieczulający.

Po aplikacji kremu znieczulającego pacjent zostaje poddany zabiegowi. Może odczuwać delikatne pieczenie w czasie zabiegu lub kłucie. Na życzenie pacjenta możemy znieczulić go ogólnie w asyście anestezjologa. Na obszarach skóry poddanych działaniu lasera może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk, a także umiarkowane pieczenie czy swędzenie, utrzymujące się do kilku godzin. W ciągu kilku dni po zabiegu dochodzi także do niewielkiego złuszczania naskórka, ponadto skóra może przybrać „opalony” kolor. Bezwzględni należy przestrzegać zaleceń pozabiegowych (pielęgnacja, fotoprotekcja).Obszary poddane zabiegowi regenerują się po około 4-7 dniach. Zaczerwienienie ustępuję a skóra zyskuje świeży koloryt. Przez okres 3 tygodni należy zrezygnować z ekspozycji na słońce oraz unikać sauny i gorących kąpieli.

– rozjaśnia przebarwienia związane z wiekiem i wpływem promieni słonecznych

Cennik


Przebarwienia
1. Zabieg na przebarwienia laserem NeoSKin CO2 – czoło 400 zł
2. Zabieg na przebarwienia laserem NeoSKin CO2 – powieki 500 zł
3. Zabieg na przebarwienia laserem NeoSKin CO2 – policzki 600 zł
4. Zabieg na przebarwienia laserem NeoSKin CO2 – twarz 1000 zł
5. Zabieg na przebarwienia laserem NeoSKin CO2 – twarz + powieki 1200 zł
6. Zabieg na przebarwienia laserem NeoSKin CO2 – szyja 600 zł
7. Zabieg na przebarwienia laserem NeoSKin CO2 – dekolt 700 zł

Zabieg przeprowadzi

Lek. med. Anna Zielnica-Bukład

13 440 32 20, +48 502 501 002
konsyliumestetyka@konsylium.sanok.pl

Odzwiedź nasze
social media


1. Polub nas na facebooku
facebook.pl/konsyliumestetyka
2. Przejrzyj nasz Instagram
instagram.com/konsyliumestetyka
3. Zobacz nasze filmiki na YT
youtube.com/konsyliumestetyka