Ostrzykiwanie blizn lekami

Blizny przerosłe oraz keloidy są w istocie nadmiernym rozrostem włókien kolagenowych w skórze. Jest to ścisła i zwarta struktura włóknista widoczna w skórze jako twardy guz o różnych kształtach.

Jedną z możliwości korekcji bądź usunięcia tej struktury jest ostrzyknięcie jej lekiem powodującym jej kontrolowaną martwicę.

Najczęściej używamy:
– sterydów
– 5 Fluorouracyl

W odpowiednim rozcieńczeniu i odpowiednio skalibrowaną strzykawką i cienką igłą podajemy preparat doogniskowo. Ponieważ zwykle jest to tkanka bardzo spoista aby ją rozpulchnić wstępnie stosujemy krioterapię N2O.

Innym sposobem aplikacji leku jest metoda tzw drug delivery. Wówczas wstępnie stosujemy zmianę laserem CO2 frakcjonującym lub Er Yag  Pixel a następnie aplikujemy lek miejscowo zewnętrznie. Charakter blizny lub keloidu jest wyznacznikiem wyboru metody.

Wskazania:
  • pozbycie się szpecących i niechcianych blizn przerosłych
  • likwidacja lub redukcja keloidów
Przeciwskazania
  • ciąża i karmienie piersią
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze

Pytania i odpowiedzi

Leczenie i skuteczność są zależne od indywidualnych predyspozycji pacjenta, a także od czasu gojenia, rodzaju blizny, jej rozmiaru, grubości i umiejscowienia. Istotne jest również to, czy jest to zmiana świeża czy stara (im młodsza blizna, tym łatwiej ją usunąć). Najlepsze rezultaty kuracji można uzyskać po serii kilku iniekcji, stosowanych co 3-4 tygodnie.

Cennik

1. Ostrzyknięcie blizny lekiem 150 -200 zł

Zabieg przeprowadzi

Lek. med. Anna Zielnica-Bukład

13 440 32 20, +48 502 501 002
konsyliumestetyka@konsylium.sanok.pl

Odzwiedź nasze
social media


1. Polub nas na facebooku
facebook.pl/konsyliumestetyka
2. Przejrzyj nasz Instagram
instagram.com/konsyliumestetyka
3. Zobacz nasze filmiki na YT
youtube.com/konsyliumestetyka