Laser frakcyjny CO2

Laser CO2 (dwutlenko-węglowy) w trybie frakcjonującym stosowany jest również w celu laserowego liftingu skóry czyli tzw resurfacing laserowy. Urządzenie emituje energię w postaci mikrokolumn ze stałą energią.

Posiadany przez nas laser NeoSkin współpracuje z urządzeniem skanującym równomiernie rozprowadzającym emitowane wiązki energii lasera po powierzchni skóry. Dzięki temu uzyskujemy głębszą penetrację energii z maksymalnym skróceniem czasu gojenia. Pacjent wraca w ciągu kilku dni do swoich codziennych zajęć.

Przed zabiegiem pacjent jest znieczulany kremem znieczulającym specjalnie sprowadzanym do tego typu zabiegów. Po ok 1⁄2 godz rozpoczyna się zabieg a operator miejsce w miejsce „stempluje” skórę światłem lasera przechodzącym przez skaner. Odparowanie naskórka na zaprogramowaną przez operatora głębokość powoduje mikrouszkodzenia skóry, które gojąc się powodują napięcie i wygładzenie skóry po wygojeniu. Ubocznym skutkiem zabiegu jest zaczerwienienie a czasem punkcikowate krwawienie, które bardzo szybko ustępuje. Aplikacja osocza bogatopłytkowego zaraz po zabiegu dodatkowo skraca okres gojenia oraz wpływa dodatkowo rewitalizująco na skórę (wnikanie osocza przez wytworzone mikrokolumny). Pacjent może natychmiast wrócić do domu. Otrzymuje zalecenia pozabiegowe.

Dlaczego warto:
 • polepszenie napięcia, elastyczności i struktury skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni
 • zmarszczki i zwiotczenie skóry
 • zmarszczki wokół oczu, tzw. „kurze łapki” oraz „worki” pod oczami
 • rozszerzone pory, nadmierny łojotok, zaskórniki
 • blizny pooperacyjne, poparzeniowe, potrądzkowe
 • rozstępy i uszkodzenia skórne
 • przebarwienia, zmiany pigmentowe, plamy starcze, ostudy, niejednolity odcień skóry
Przeciwskazania
 • ciąża i karmienie piersią
 • opalanie na słońcu, solarium na 2 tygodnie przed zabiegiem
 • skłonność do występowania keloidów (bliznowców, czyli przerośniętych, stwardniałych lub guzowatych zmian skórnych, które powstają na skutek patologicznego gojenia się ran)
 • przyjmowanie niektórych leków (np. retinoidów czy antybiotyków
 • choroby nowotworowe

Pytania i odpowiedzi

Najczęściej przeprowadza się minimum 3 zabiegi w odstępach od 4 do 6 tygodni. Jednak poprawa stanu skóry zauważalna jest już po pierwszym zabiegu. Ze względu na możliwość wystąpienia bólu stosuje się krem znieczulający.

Technologia tego urządzenia jest najnowszym osiągnięciem techniki laserowej stosowanej w dermatologii. Laser światłowodowy zbudowany z włókna szklanego, wytwarza strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy, rozrzucanych równomiernie po skórze głowicą skanującą, w związku z czym powstają mikroskopijne otworki w kształcie stożka czyli tzw. strefy mikrotermalne. Światło lasera emitowane jest właśnie przez te stożki. Penetruje ono komórki tkanki podskórnej i skóry właściwej na dużej głębokości. Sąsiadująca z obszarami poddanymi zabiegowi skóra pozostaje jednak nienaruszona, dzięki czemu możliwa jest jej szybka regeneracja, w wyniku gojenia następuje odmłodzenie skóry.


Na obszarach skóry poddanych działaniu lasera może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk, a także umiarkowane pieczenie czy swędzenie, utrzymujące się do kilku godzin. W ciągu kilku dni po zabiegu dochodzi także do niewielkiego złuszczania naskórka, ponadto skóra może przybrać „opalony” kolor. Obszary poddane zabiegowi regenerują się po około 4-7 dniach. Zaczerwienienie ustępuję a skóra zyskuje świeży koloryt. Przez okres 3 tygodni należy zrezygnować z ekspozycji na słońce oraz unikać sauny i gorących kąpieli.

– poprawia strukturę i napięcie skóry twarzy, szyi i dekoltu

– spłyca zmarszczki i zwiotczenie skóry poprawiając jej elastyczność

– rozjaśnia przebarwienia związane z wiekiem i wpływem promieni słonecznych

– wygładza blizny potrądzikowe i pourazowe, niweluje rozszerzone pory i zaskórniki

–  wyrównuje niedoskonałości skóry, redukuje przebarwieńnia

– skóra po zabiegu wygląda młodziej

Cennik

Zabieg laserem NeoSkin CO2
1. Laser NeoSkin CO2 – czoło 440zł
2. Laser NeoSkin CO2 – powieki 550zł
3. Laser NeoSkin CO2 – policzki 660zł
4. Laser NeoSkin CO2 – twarz 1100zł
5. Laser NeoSkin CO2 – twarz + powieki 1300zł
6. Laser NeoSkin CO2 – szyję 660zł
7. Laser NeoSkin CO2 – dekolt 770zł

Zabieg przeprowadzi

Lek. med. Anna Zielnica-Bukład

13 440 32 20, +48 502 501 002
konsyliumestetyka@konsylium.sanok.pl

Odzwiedź nasze
social media


1. Polub nas na facebooku
facebook.pl/konsyliumestetyka
2. Przejrzyj nasz Instagram
instagram.com/konsyliumestetyka
3. Zobacz nasze filmiki na YT
youtube.com/konsyliumestetyka