Dietetyk Kliniczny Sanok

Dietetyk Agnieszka Mazur udziela indywidualnej pomocy dietetycznej w zależności od potrzeb. Diety odchudzające, diety w jednostkach chorobowych, żywienie kobiet w ciąży, karmiących, dzieci.

Dietetyka jest bardzo dynamicznie rozwijającą się nauką. Zajmuje się prawidłowym i racjonalnym żywieniem człowieka. Dietetyka obejmuje wiedzę na temat odpowiedniego komponowania jadłospisu, informacji o składnikach oraz o przemianie składników pokarmowych w organizmie.

Dietetyka wskazuje także zagrożenia wynikające z niewłaściwego odżywania, określa styl życia oraz zachowania które pozwalają zwalczyć choroby, utrzymać zdrowie i odpowiednią wagę.

Zdrowy sposób odżywiania, świadomość żywieniowa oraz wprowadzone zmiany nie powinny być przejściowym etapem, ale trwałą zmianą, która prowadzi do uzyskania zadowalających efektów.

Zdrowa i odpowiednio dobrana dieta jest nie tylko lekarstwem w walce z wieloma chorobami, ale też najskuteczniejszym narzędziem profilaktyki pierwotnej.

Dobrze zbilansowane posiłki to sztuka w tworzeniu codziennego jadłospisu. Niestety tryb życia, nawyki i permanentny brak czasu powodują, że zaczynamy tracić równowagę żywieniową.

Kierujemy swoje ciało, zdrowie i umysł na niewłaściwe tory, dlatego z pomocą przychodzi dietetyk, który pokaże, że małe zmiany mogą działać cuda.

Konsultacja obejmuje
  • wywiad żywieniowy wraz z analizą składu ciała oraz pomiarami antropometrycznymi,
  • ocenę sposobu żywienia
  • analizę wyników badań krwi (jeśli są aktualne)
  • edukację żywieniową oraz określenie zapotrzebowania kalorycznego, celu do zrealizowania oraz czasu potrzebnego do jego realizacji.
Jadłospis

Każdy jadłospis tworzony jest indywidualnie i dostosowany do potrzeb pacjenta, z uwzględnieniem wyników badań krwi, zapotrzebowania energetycznego, potrzebami fizjologicznymi oraz preferencjami smakowymi.

Przykładowe jadłospisy obejmują okres 7, 14 i 28 dni.

Po zakończonym etapie wyznaczana jest konsultacja kontrolna, podczas której oceniana jest skuteczność stosowanej diety i zaleceń.

Dodatkowo odbywa się porównawcza analiza składu ciała oraz ponowne wykonanie pomiarów antropometrycznych.

Dokonywane są ewentualne modyfikacje diety, poszerzona edukacja żywieniowa, a pacjent uzyskuje odpowiedź na wszystkie nurtujące go pytania.

Cennik

Analiza składu ciała50 zł
Pierwsza wizyta: analiza składu ciała, wywiad medyczno-żywieniowy, analiza dziennika żywieniowego, interpretacja badań, opracowanie strategii działania, wdrożenie zaleceń/planu żywieniowego180 zł
Pierwsza wizyta (dieta w jednostkach chorobowych): – analiza składu ciała, wywiad medyczno-żywieniowy, interpretacja badań, opracowanie strategii działania, wdrożenie zaleceń, dekadowy plan żywieniowy180 zł
Wizyta kontrolna: analiza składu ciała, modyfikacja zaleceń żywieniowych120 zł
Konsultacja: analiza składu ciała, omówienie wyników, wyznaczenie celów terapii dietetycznej100 zł

Dietetyk Kliniczny

mgr Agnieszka Mazur

13 440 32 20, +48 502 501 002
konsyliumestetyka@konsylium.sanok.pl

Odzwiedź nasze
social media


1. Polub nas na facebooku
facebook.pl/konsyliumestetyka
2. Przejrzyj nasz Instagram
instagram.com/konsyliumestetyka
3. Zobacz nasze filmiki na YT
youtube.com/konsyliumestetyka