Wypełnienie kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy i toksyna botulinowa to dwie najbardziej rozpoznawalne substancje pozwalające na skuteczne odmłodzenie wyglądu. 

Te zabiegi cieszą się największą popularnością w medycynie estetycznej w wygładzaniu zmarszczek wokół oczu, kącikach ust oraz modelowaniu twarzy.

Kwas hialuronowy podawany podczas zabiegu ma za zadanie wypełnić zagłębienia i bruzdy skórne (najczęściej bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki wokół ust oraz pomiędzy brwiami), przez co zmniejszyć ich widoczność i wyraźnie odmłodzić twarz. Dodatkowo wykorzystywany jest do modelowania twarzy i sylwetki. Substancja ta sprawdza się najlepiej w przypadku utrwalonych zmarszczek, niezależnych od mimiki twarzy.

Kwas hialuronowy poza działaniem wypełniającym działa również od wewnątrz dając efekt silnej symulacji skóry. Pobudzając ją do regeneracji poprawia gęstość, nawilżenie i elastyczność skóry.
Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek. Wraz z wiekiem nasz organizm wytwarza coraz mniej naturalnego kwasu hialuronowego, co prowadzi do zwiotczenia skóry i powstawania zmarszczek.

Zastosowanie:
 • bruzdy nosowo – wargowe
 • zmarszczki na policzkach
 • opadnięte kąciki ust
 • zmarszczki wokół ust
 • powiększenie i modelowanie ust
 • powiększenie kości policzkowych
Przeciwskazania
 • ciąża i karmienie piersią;
 • ostra choroba gorączkowa;
 • choroba autoimmunologiczna;
 • bakteryjna, wirusowa lub grzybicza infekcja skóry;
 • nadwrażliwość na stosowane wypełniacze;
 • stosowanie zabiegów z wypełniaczami na bazie kwasu polimlekowego (Sculptra) w ciągu ostatnich pięciu lat.

Pytania i odpowiedzi

Zabieg poprzedzony jest wstępną konsultacją lekarską. Należy ustalić, czy zabieg jest konieczny i czy istnieją jakieś przeciwwskazania. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań wykonujemy próbę uczuleniową.

Zabiegi z kwasem hialuronowym polegają na wstrzyknięciu pod skórę substancji mającej konsystencję żelu.

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego odbywa się za pomocą długiej i tępo zakończonej igły – kaniuli. Dzięki ominięciu nerwów i naczyń, zabieg nie powoduje siniaków oraz jest praktycznie bezbolesny. Po wprowadzeniu kwasu pod skórę, miejsce to jest modelowane przez lekarza za pomocą ugniatania skóry.

Zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym jest bezpieczny i mało inwazyjny, dzięki czemu możesz od razu wrócić do normalnej aktywności. Czasami w miejscach zastosowania igły mogą pojawić się delikatne zasinienia, przez miesiąc nie należy tam również stosować innych zabiegów medycyny estetycznej.

15 do 30 minut

Poprawia gęstość, nawilżenie i elastyczność skóry. Skóra staje się bardziej napięta a zmarszczki zostają zredukowane. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek.

Zalecane jest picie dużej ilości wody oraz unikanie sauny i opalania.

Cennik

Neauvia – kwas hialuronowy 
1. Jedna ampułka 1 ml800 zł
2. Dwie ampułki po 1 ml1430 zł
3. Trzy ampułki po 1 ml1760 zł
4. Cztery ampułki po 1 ml1980 zł

Zabieg przeprowadzi

Dr n. med. Katarzyna Kowalik

13 440 32 20, +48 502 501 002
konsyliumestetyka@konsylium.sanok.pl

Odzwiedź nasze
social media


1. Polub nas na facebooku
facebook.pl/konsyliumestetyka
2. Przejrzyj nasz Instagram
instagram.com/konsyliumestetyka
3. Zobacz nasze filmiki na YT
youtube.com/konsyliumestetyka