Osocze bogatopłytkowe (lifting "wampirzy")

Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym pozyskanym z własnej krwi pacjenta wykorzystują proces wymuszania na komórkach podziałów komórkowych.

W mezoterapii osoczem bogatopłytkowym wykorzystuje się fakt, że płytki krwi mają za zadanie nie tylko tamowanie krwawienia poprzez tworzenie skrzepu, lecz także stymulowanie procesów gojenia rany poprzez uwalnianie substancji aktywnych (czynników wzrostu).

Podanie PRP metodą iniekcji daje sygnał w miejscu nakłucia do rozpoczęcia procesów naprawczych, tak jak to ma miejsce po powstaniu rany. Indukowane są podziały komórkowe, stymulowana synteza włókien kolagenowych i elastycznych i napływ komórek macierzystych. Są to procesy ważne dla rewitalizacji tkanki i jej odmładzania.

laser frakcyjny co2 zmiejszanie zmarszczek

Okazuje się bowiem, że procesy naprawy uszkodzeń i odmładzania mają wiele wspólnego z procesem gojenia, a to za sprawą tych samych czynników wzrostowych. Osocze bogatopłytkowe zawiera zwiększoną ilość płytek i licznych czynników wzrostu, które umożliwiają procesy regeneracyjne.

Przed wykonaniem zabiegu lekarz pobiera od pacjenta około 8-10 ml krwi. Następnie w wirówce oddzielane są krwinki czerwone od osocza zawierającego płytki krwi.

Następuje stymulacja fibroblastów, czyli komórek tkanki łącznej, które są zdolne do produkcji kolagenu i angiogenezy czyli powstawania nowych naczyń krwionośnych . Prowadzi to do odżywienia i regeneracji tkanki.

Zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe są w 100% biokompatybilne i nie powodują ryzyka nietolerancji.

Dla kogo?
 • rewitalizacja skóry twarzy, okolicy oczu, szyi, dekoltu, dłoni
 • korekcja zmarszczek
 • regeneracja skóry po zabiegach dermatologicznych i chirurgii plastycznej
 • nadmierne wypadanie włosów
 • włosy zniszczone, pozbawione blasku
 • wypełnienie blizn potrądzikowych
 • polecany dla osób z ryzykiem wystąpienia alergii
Przeciwskazania
 • ciąża i laktacja
 • choroba nowotworowa
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • niektóre leki przeciwkrzepliwe
 • miejscowe infekcje skórne

Pytania i odpowiedzi

Stosujemy tylko oryginalne zestawy Regeneris, które zostały przebadane klinicznie i otrzymały stosowne certyfikaty systemu jakości ISO. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny, ponieważ osocze bogatopłytkowe jest preparatem pozyskiwanym z własnej krwi  pacjenta, nie powoduje ryzyka reakcji uczuleniowej.

 

Zabieg daje trwałe, widoczne efekty odmłodzenia skóry. Wpływa na polepszenie nawilżona, jędrności, gęstości  i kolorytu skóry. Spłyceniu ulegają drobne zmarszczki, co prowadzi do poprawy wyglądu i witalności obszarów poddanych zabiegowi. Blizny ulegają spłyceniu, redukcji, stają się mniej widoczne, kolorem przypominają zdrową skórę.

W przypadku leczenia łysienia dochodzi do zahamowania wypadania włosów, stymulacji odrostu włosów i poprawy ich kondycji, zwiększenia gęstości oraz grubości włosów.

Cennik

1. Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym PRP 1 ampułka 600 pln
2. Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym PRP 2 ampułki 1100 pln
3.Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym PRP 3 ampułki 1600 pln

Zabieg przeprowadzi

Dr n. med. Katarzyna Kowalik

13 440 32 20, +48 502 501 002
konsyliumestetyka@konsylium.sanok.pl

Odzwiedź nasze
social media


1. Polub nas na facebooku
facebook.pl/konsyliumestetyka
2. Przejrzyj nasz Instagram
instagram.com/konsyliumestetyka
3. Zobacz nasze filmiki na YT
youtube.com/konsyliumestetyka