Osocze bogatopłytkowe (PRP)

W mezoterapii osoczem bogatopłytkowym wykorzystuje się fakt, że płytki krwi mają za zadanie nie tylko tamowanie krwawienia poprzez tworzenie skrzepu, lecz także stymulowanie procesów gojenia rany poprzez uwalnianie substancji aktywnych (czynników wzrostu).

1. Mezoterapia PRP skierowana jest do pacjentek z objawami wysiłkowego nietrzymania moczu, które jeszcze nie kwalifikują się do leczenia operacyjnego lub nie są do niego przekonane. Prawidłowo wykonany zabieg nie niesie ze sobą ryzyka żadnych niebezpiecznych powikłań. Mogą pojawić się krwiaki jako efekt techniki multiiniekcyjnej (wielokrotnych nakłuć) oraz niewielkie ślady po nakłuciach. Dzięki terapii objawy nietrzymania moczu znacznie zmniejszają się lub ustępują, co umożliwia pacjentce powrót do pełnej aktywności bez utraty komfortu. Często objawem ubocznym terapii jest polepszenie komfortu życia seksualnego i zmiana w odczuwaniu orgazmu pochwowego. Czas trwania zabiegu to 15-30 min.

2.  Mezoterapia PRP dedykowana dla kobiet borykającymi się z dolegliwościami związanymi z okresem okołomenopauzalnym – suchość pochwy, dyskomfort, świąd, pieczenie okolic intymnych, liszaj twardzinowy. Czas trwania zabiegu 20-30 min

3. Zabiegi stosowane w celu odmłodzenia okolic intymnych, regeneracji tkanek i śluzówek po zabiegach chirurgicznych i stanach zapalnych narządów płciowych. Czas trwania zabiegu 20-30 min

4. Powiększenie punktu G – „zastrzyk orgazmu”. Punkt G to najwrażliwsza strefa erogenna, znajdująca się w przedniej ścianie pochwy.
Wskazaniem do wykonania zabiegu jest brak orgazmu lub mało satysfakcjonujące życie seksualne. Zbyt mały lub mało uwydatniony punkt G może być wynikiem budowy anatomicznej, zmian poporodowych lub procesów starzenia.
Zabieg polega na wstrzyknięciu w okolice punktu G preparatu osocza bogatopłytkowego, który przygotowane jest z krwi pobranej od pacjentki przed zabiegiem. Czas trwania zabiegu ok.20-30 min
Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu pacjentka może natychmiast wrócić do codziennych zajęć.

Dla kogo?
  • objawy wysiłkowego nietrzymania moczu,
  • suchość pochwy, dyskomfort, świąd, pieczenie okolic intymnych, liszaj twardzinowy,
  • Powiększenie punktu G – „zastrzyk orgazmu”.
Przeciwskazania
  • stany zapalne narządu rodnego
  • ciąża i laktacja
  • choroba nowotworowa
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • niektóre leki przeciwkrzepliwea

Pytania i odpowiedzi

Przed wykonaniem zabiegu lekarz ginekolog pobiera od pacjentki około 8-10 ml krwi. Następnie w wirówce oddzielane są krwinki czerwone od osocza zawierającego płytki krwi. Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym wykorzystują proces wymuszania na komórkach podziałów komórkowych. Następuje stymulacja fibroblastów, czyli komórek tkanki łącznej, które są zdolne do produkcji kolagenu i angiogenezy czyli powstawania nowych naczyń krwionośnych . Prowadzi to do odżywienia i regeneracji tkanki.
Zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe są w 100% biokompatybilne i nie powodują ryzyka nietolerancji.

Terapia objawów nietrzymania moczu – czas trwania zabiegu to 15-30 min.

Zabiegi stosowane w celu odmłodzenia okolic intymnych – czas trwania zabiegu 20-30 min

Powiększenie punktu G – czas trwania zabiegu 20-30 min

Cennik

1. Leczenie nietrzymania moczu – osocze bogatopłytkowe 600 zł
2. O-shot osoczem bogatopłytkowym 1000 zł
3. Rewitalizacja okolic intymnych – osocze bogatopłytkowe 650 – 1000 zł

Zabieg przeprowadzi

Dr n. med. Beata Bałon

13 440 32 20, +48 502 501 002
konsyliumestetyka@konsylium.sanok.pl

Odzwiedź nasze
social media


1. Polub nas na facebooku
facebook.pl/konsyliumestetyka
2. Przejrzyj nasz Instagram
instagram.com/konsyliumestetyka
3. Zobacz nasze filmiki na YT
youtube.com/konsyliumestetyka